Archeologia w pięciu zmysłach

Zapraszamy serdecznie dzieci z niepełnosprawnością intelektualną, grupy integracyjne oraz wszystkich najmłodszych zwiedzających (klasy 0-3) do wzięcia udziału w niezapomnianych zajęciach w cyklu Archeologia w pięciu zmysłach. Jest to projekt finansowany ze środków MKiDN, związany z wystawą De Profundis… Archeologia ziem powiatu legionowskiego.

Spotykamy się w pawilonie przy ul. Mickiewicza 23 trzy razy. Poznajemy najpierw fascynującą pracę archeologa. Potem podglądamy życie codzienne przed dwoma tysiącami lat. A na koniec zgłębiamy tajniki dawnej broni i odkrywamy, w co kiedyś wierzono. Za każdym razem możemy czegoś dotknąć, powąchać. Korzystamy z zeszytów edukacyjnych, a także stopniowo uzupełniamy mapę. Na koniec zajęć wspólnie poszukamy skarbu! Zachęcamy do zapisów – tel. (22) 784 59 88 lub elektronicznie Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Szczegółowy opis projektu - do pobrania

Zajęcia są bezpłatne.

Spotkajmy się w Muzeum!