Seniorzy

Muzeum Historyczne w Legionowie współpracuje na stałe ze środowiskami seniorów. Przygotowaliśmy dla tej grupy odbiorców różne wydarzenia kulturalne – wieczorki, spotkania tematyczne i wspomnieniowe, koncerty. Zapraszamy do naszych placówek wszystkich chętnych do spotkania się z historią.

Na stałe współpracujemy z Domem Pomocy Społecznej „Kombatant” w Legionowie. Pracownicy Muzeum prowadzą tam dwa razy w miesiącu prezentacje dotyczące historii ziem powiatu legionowskiego, archeologii, ciekawych zagadnień z zakresu historii kultury, sztuki i dziejów Polski. Odbywamy też wspólnie z mieszkańcami Domu podróże do odległych krain – Egiptu, Rzymu, Kazachstanu i poznajemy ich historię. Prezentacje cieszą się dużym powodzeniem i udało się już stworzyć spore grono stałych uczestników spotkań z Muzeum, które wciąż rośnie. W Domu Pomocy Społecznej pokazujemy także nasze wystawy. 17 listopada 2014 r. miał miejsce wernisaż ekspozycji Sztuka konserwacji. Kultura przeworska w Legionowie, w czasie którego mogliśmy posłuchać prezentacji dotyczącej metod konserwowania zabytków archeologicznych i obejrzeć ich efekty na przykładzie legionowskich znalezisk.

Naszymi partnerami są także Uniwersytety III Wieku. Pracownicy Muzeum prowadzą zajęcia dla słuchaczy Uniwersytetów w Pułtusku, Chotomowie (filia Uniwersytetu z Jabłonny) oraz w Legionowie.

Zachęcamy wszystkich seniorów do współpracy na polu wystawienniczym oraz do dzielenia się własnymi doświadczeniami i wspomnieniami. Chętnie wspólnie będziemy zgłębiać historię naszej „małej Ojczyzny”.

DSC 1263 DxO 4 DxO