Pawilon

Ukryta śmierć. Środki minerskie frontu wschodniego II wojny światowej

Wystawy prezentowane w Muzeum Historycznym realizują najistotniejszy dla Muzeum cel gromadzenia i przechowywania zabytków oraz ich upowszechniania. Zadaniem wystaw muzealnych prezentowanych w Legionowie jest poszerzanie wiadomości z określonych zakresów tematycznych, związanych szczególnie z historią miasta i regionu oraz archeologią ziem powiatu legionowskiego. Ekspozycje propagują dobre praktyki w zakresie traktowania zabytków, mówią o tradycji i historii powiatu legionowskiego, lokując go w szerszym kręgu wpływów kulturowych.

W budynku głównym Muzeum aktualnie znajduje się wystawa stała poświęcona Alinie i Czesławie Centkiewiczom, akcentująca ich związki z Legionowem. W Filii „Piaski” można oglądać ekspozycję dotyczącą historii i tradycji legionowskiego garnizonu, a w nowym pawilonie przygotowywana jest wystawa prezentująca dwa zasadnicze tematy: historię miasta oraz pradzieje ziem powiatu legionowskiego, w tym wyniki badań archeologicznych z terenu Centrum Szkolenia Policji w Legionowie.