Pawilon

Ukryta śmierć. Środki minerskie frontu wschodniego II wojny światowej

Wystawy czasowe

Muzeum Historyczne w Legionowie od początku swojego istnienia koncentruje się na pokazywaniu interesujących wystaw czasowych związanych z tematyka historyczną, w tym szczególnie – z tradycjami militarnymi miasta oraz z tematyką archeologiczną. Do tej pory przygotowano wystawy zatytułowane:

- Szare Szeregi w I Rejonie VII Obwodu „Obroża” AK, 2006 r.

- Dawno, dawno temu… – najstarsze dzieje ziem powiatu legionowskiego, 2007 r.

- Idzie żołnierz borem, lasem… – historia militarna ziem powiatu legionowskiego, 2007 r.

- Odkrywcy i rabusie – temat dobrych praktyk w badaniach archeologicznych i zagrożeń stanowisk archeologicznych, 2008 r.

- Wandalowie, cmentarzysko kultury przeworskiej w Legionowie, 2009 r.

- Polskie pociągi pancerne w 1939 r., 2009 r.

- Powstanie Warszawskie w Legionowie, 2009 r.

- Od legionów do Legionowa – wystawa poświęcona tradycjom wojskowym w Legionowie, 2010 r.

- Dwór Wazów w Nieporęcie – wystawa dotycząca odkrycia w 2006 r. w Nieporęcie pozostałości drewnianego dworu Wazów eksponowana w Gminnym Ośrodku Kultury w Nieporęcie, 2012 r.

Codziennie nowe odkrycie. Zdjęcia z wykopalisk węgierskich - wystawa czasowa zorganizowana przez Państwowe Muzeum Archeologiczne w Warszawie i Węgierski Instytut Kultury,   2013 r.

Światłoczułe. Fotografie kobiet Legionowa z XX i XXI w. - wystawa czasowa poświęcona historii Legionowa widzianej z perspektywy kobiet, 2013 r.

Przemysłowe Legionowo. 1897-1939 - wystawa czasowa prezentująca przemysł Legionowa jako główny czynnik miastotwórczy w okresie międzywojennym, 2013 r.

Sztuka konserwacji - kultura przeworska w Legionowie - wystawa czasowa poświęcona wynikom prac konserwatorskich przeprowadzonych na zabytkach archeologicznych odkrytych na stanowisku w Legionowie, 2014 r.

Śladami Cyryla i Metodego - od Moraw do Chorwacji - wystawa czasowa dotycząca misji chrystianizacyjnej przeprowadzonej przez Św. Cyryla i Metodego, 2014 r.

Walka i codzienność Legionów Polskich. Wołyń 1915-1916 - wystawa czasowa ukazująca życie codzenne polskich jednostek wojskowych na Wołyniu w latach 1915-1916, 2014 r.

Druciki, pająki, radziki... 95 lat tradycji szkolenia żołnierzy wojsk łączności w Zegrzu, 2014 r.

Wielka Wojna. Pułtusk-Legionowo. Dwa miasta - dwa garnizony. 1914-1918 - 2015 r.

Sportowe Legionowo - 2015 r.

- Z Bogiem za ojczyznę i wolność. O Franciszku II Rakoczym bohaterze Węgier - 2015 r.

Ukryta śmierć. Środki minerskie frontu wschodniego II wojny światowej - 2016 r.