Pawilon

W pawilonie Muzeum Historycznego w Legionowie można obejrzeć dwie wystawy stałe. Pierwsza z nich - Dzieje Legionowa 1877-1991 przedstawia historię miasta - jego dynamiczny rozwój oraz ciekawe karty historii. Zwiedzający mogą zobaczyć wiele niepowtarzalnych eksponatów – świadectw minionych czasów. W sumie na wystawie zaprezentowane zostały 363 zabytki.

Druga wystawa pt. De Profundis... Archeologia ziem powiatu legionowskiego, prezentuje wyniki badań wykopaliskowych, które prowadzono na cmentarzysku kultury przeworskiej odkrytym w Legionowie.

Obie ekspozycje w pełni wpisuja się w nowe standardy wystawiennicze oraz dostosowane są do potrzeb osób niepełnosprawnych.

W pawilonie funkcjonuje również duża sala wykładowa, która jest wykorzystywana do różnego rodzaju przedsięwzięć organizowanych przez Muzeum.