Pracownia

W pracowni Muzeum Historycznego w Legionowie działa czytelnia z księgozbiorem obejmującym następującą tematykę: historia Polski, drogi do niepodległości - okres 1914-1920, okres 1918-1939, Legiony Polskie, II wojna światowa, judaica, historia wojskowości, archeologia, mazoviana, varsaviana, historia Legionowa i miejscowości powiatu legionowskiego, tradycje balonowe Legionowa, Centkiewiczowie, miejsca pamięci, turystyka i muzea.

Księgozbiór liczy całościowo 2732 pozycje, z czego 750 pozycji udostępnianych jest w czytelni Filii „Piaski” Muzeum Historycznego w Legionowie. Ponadto w pracowni na bieżąco gromadzona jest prasa lokalna, z dostępnym zbiorem numerów archiwalnych.

Czytelnia funkcjonuje codziennie – korzystają z niej dzieci, młodzież szkolna, studenci oraz dorośli. W pracowni udzielane są konsultacje historyczne – dla uczniów wszystkich typów szkół i studentów (poszukujących materiałów do projektów szkolnych, konkursów i prac magisterskich) oraz dla wszystkich zainteresowanych tematyką historii miejscowości powiatu legionowskiego.

dlugie DSC 09355 P1201525